Poslat na e-mail

Poslat na e-mail

Na zadaný email přijemce bude odeslán odkaz na tento produkt. Pokud máte dotaz k produktu, využijte helpdesk nebo navštivte sekci Kontakt.

Email příjemce:* 
Váš e-mail: 
Vaše jméno: 
Vzkaz: 


* Vaše jméno a email se zobrazí v odeslané zprávě společně s odkazem.

ND filtry jsou šedé, barevně neutrální filtry, které redukují množství světla dopadajícího na film nebo čip kamery. Nijak neovlivňují barevné vyvážení fotografovaného obrazu.

Existuje celá řad ND filtrů od nejsvětlejších po nejtmavší s různými prodlužovacími faktory. Použití ND filtrů je značně variabilní a vyplatí se experimetovat.

Jejich čtyři základní využití:

  • Zmenšení hloubky ostrosti tím, že použití šedého filtru umožní víceodclonit objektiv a dosáhnout oddělení fotografovaného objektu od pozadí.
  • Dovolují použít pomalý čas závěrky zvláště u vysoce citlivých filmů, což umožňuje zaznamenat např: pohyb vodopádů, aut, mořských vln atd.
  • Snížení efektivní citlivosti (Např. ISO 400, 800). Použití šedých filtrů v tomto případě umožňuje použít vysoce citlivý film za slunečného počasí.
  • Při použití video kamer v situacích kdy hrozí přeexpozice, jako např. záběry na sněhu, u moře, na ostrém slunci atd.

Filtr ND2: má vysoce kvalitní optické sklo z Japonska s 24 násobným nano povrchem, který zajišťuje neutrální rovnováhu barev, snižuje odrazy čoček a zajišťuje větší ochranu čoček proti škrábancům a nečistotám.

Filtr ND2 a ND400 umožňuje velkou všestranost při promněnlivém světle. Snižuje snímání světla z 1 na 8,66° clony, aniž by ovlivnila rovnováhu barev. Skvělé pro fotografie krajiny a videa.

Balíček obsahuje jeden ND2 filtr - 58 mm.

 

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
telefon: 
Odesláním formuláře uděluji provozovateli webových stránek dobrovolný souhlas se zpracováním svých osobních údajů, které jsem ve formuláři uvedl. Tyto údaje mohou být použity výhradně pro komunikaci k tématu této zprávy a mohou být uchovány po dobu komunikace.

Hlídat dostupnost