Poslat na e-mail

Poslat na e-mail

Na zadaný email přijemce bude odeslán odkaz na tento produkt. Pokud máte dotaz k produktu, využijte helpdesk nebo navštivte sekci Kontakt.

Email příjemce:* 
Váš e-mail: 
Vaše jméno: 
Vzkaz: 


* Vaše jméno a email se zobrazí v odeslané zprávě společně s odkazem.

ND filtry jsou šedé, barevně neutrální filtry, které redukují množství světla dopadajícího na film nebo čip kamery. Nijak neovlivňují barevné vyvážení fotografovaného obrazu.

Existuje celá řad ND filtrů od nejsvětlejších po nejtmavší s různými prodlužovacími faktory. Použití ND filtrů je značně variabilní a vyplatí se experimetovat.

Jejich čtyři základní využití:

  • Zmenšení hloubky ostrosti tím, že použití šedého filtru umožní víceodclonit objektiv a dosáhnout oddělení fotografovaného objektu od pozadí.
  • Dovolují použít pomalý čas závěrky zvláště u vysoce citlivých filmů, což umožňuje zaznamenat např: pohyb vodopádů, aut, mořských vln atd.
  • Snížení efektivní citlivosti (Např. ISO 400, 800). Použití šedých filtrů v tomto případě umožňuje použít vysoce citlivý film za slunečného počasí.
  • Při použití video kamer v situacích kdy hrozí přeexpozice, jako např. záběry na sněhu, u moře, na ostrém slunci atd.

Filtr ND8: nabízí pevnou redukci světla 3 stupně clony, které při špatných světelných podmínkách umožňují dlouhodobé expozice a neostrost pohybu. Doporučeno pro fotografování krajiny a efekty kino.

ND8 filtry jsou pečlivě vyvinuté, aby zachovali neutralitu barev bez barevného nádechu, pro lepší kvalitu obrazu a lepší barvy.

Tento náš filtr je vyroben z vyosce kvalitního skla z Japonska s 16 vrstvým nano povlakem, který zajišťuje neutrální barevnou rovnováhu, redukci odlesků čoček a chrání před poškrábáním a nečistotami.

Ultra tenká objímka filtru z tvrzené magnálie zabraňuje vigetování. Je vybaven předním závitem pro krytky objektivů nebo pro další našroubování několika filtrů.

Balíček obsahuje jeden ND8 filtr - 82 mm.

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
telefon: 
Odesláním formuláře uděluji provozovateli webových stránek dobrovolný souhlas se zpracováním svých osobních údajů, které jsem ve formuláři uvedl. Tyto údaje mohou být použity výhradně pro komunikaci k tématu této zprávy a mohou být uchovány po dobu komunikace.

Hlídat dostupnost