Poslat na e-mail

Poslat na e-mail

Na zadaný email přijemce bude odeslán odkaz na tento produkt. Pokud máte dotaz k produktu, využijte helpdesk nebo navštivte sekci Kontakt.

Email příjemce:* 
Váš e-mail: 
Vaše jméno: 
Vzkaz: 


* Vaše jméno a email se zobrazí v odeslané zprávě společně s odkazem.

Sada filtrů má dvojitý závit, který má tenký hliníkový rám, optimální lesk, intenzivní barvy a vysoký kontrast.

UV filtr: částečně eliminuje ultrafialové záření pronikající na čočku objektivem. Na větší vzdálenost tlumí modré a fialové světlo a snižuje kontrast na chromatické aberaci. Výsledkem jsou plnější a lépe rozeznatelné barvy u vzdálenějších objektů. Také slouží jako ochrana předního optického členu před poškrábáním nebo nečistotami.

CPL polarizační filtr: má za úkol filtrovat tzv. polarizované odražené světlo, takto odražené (polarizované) světlo vytváří často rušivé prvky v obraze, které v konečném důsledku vedou k poklesu kontrastu a brilance ve fotografii. Časté využití najdou v krajinářské fotografii. Zejména oceníte ono prokreslení scény, ztmavení modrého nebe, vyčištění barev a odstranění mlžného oparu.

Fotografie jsou pak celkově kontrastnější, barevnější, sytější a čistější.

FLD filtr: při fotografování portrétních snímů v prostředí se zářivkovým osvětlením, je vhodné použít FLD filtr, které odstraňují zelenkavé zabarvení.

ND filtry: spolu s polarizačním filtrem jsou ND filtry nutnou výbavou každého fotografa krajináře. Uplatnění ale rozhodně najdou také u jiných typů fotografií nebo při snímání videa.

ND filtry jsou neutrální šedé filtry bez barevného zabarvení, jejich úkolem je zejména redukovat světla všech vlnových délek a barev, což znamená propustit méně světla do objektivu, použitím těchto filtrů vzniká možnost měnit expoziční čas a clonu ve větším rozsahu než je tomu při fotografování bez šedého filtru.

Makro filtry: jak už název napovídá je vhodná pro makrofotografii. Nasazuje se na filtrový závit objektivu. Díky čočce dochází ke zkrácení minimální vzdálenosti zaostření a zvětšení poměru zobrazení, v závislosti na ohniskové vzdálenosti objektivu a dioptriím čočky. 

Filtr Vám tedy pomůže přiblížit fotografovaný předmět nebo zvětšit detail fotografie. Minimálně ovlivňuje délku expozice, fotoaparát s ním bezproblému ostří na AF (neumožňuje ostření na nekonečno).

Gumová clona (nastavitelná) a sluneční clona: jakožto příslušenství k objektivu je určena k potlačení rušivých vad vznikajících při vniku a zrcadlení parazitních paprsků uvnitř objektivu, tyto paprsky snižují barevnost snímku a jeho celkový kontrast.

Pouzdro na filtry: udržujte své fltry v bezpečí v pouzdře, toto pouzdro je vyrobené z voděodolného nylonového materiálu.

Balíček obsahuj:

1x sadu filtrů (UV, CPL polarizační a FLD)

1x sadu ND filtrů (ND2, ND4 a ND8)

1x sadu makro filtrů (+1; +2; +4; +10)

3x pouzdro na filtry

1x gumová clona

1x sluneční clona

1x krytka objektivu 

1x držák na krytku na objektiv

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
telefon: 
Odesláním formuláře uděluji provozovateli webových stránek dobrovolný souhlas se zpracováním svých osobních údajů, které jsem ve formuláři uvedl. Tyto údaje mohou být použity výhradně pro komunikaci k tématu této zprávy a mohou být uchovány po dobu komunikace.

Hlídat dostupnost